ViaszBaba - SzínészNŐt szerettem

Kalocsai Zsuzsa – tárgyalás, videó, sms – 2019.

Kalocsai Zsuzsa operettprimadonna mindent elismert.

Kiesett az eddig játszott szerepéből.

Magam sem tudom, minek köszönhető, hogy egy lassan 4 éve játszott szövegkönyvet nem volt képes a jelenlétemben makulátlanul felmondani, de hiába a sok évtizedes rutin, elbukott. Nem jogilag, mert a Bíróságon bizonyos, személyes megjegyzések irrelevánsak az “ügy” szempontjából – hanem nőként, emberileg, érzelmileg.

Nincs ki nálam jobban ismerné a pillantását, a mozdulatait, a hangsúlyát; nincs ki jobban tudná és érezné, hogy képes egy mondaton belül két különböző embert megjeleníteni, s nincs, aki felismerte volna ott, és akkor, azon az átlagos, november végi reggelen, hogy mikor mondja az előre megírt forgatókönyvet, és mikor nehezül el a lelke, s remeg bele minden apró porcikája abba, hogy felismeri, nem itt lenne a helye, nem ezt kéne mondania, és nem tehet róla – más amit érez, és más, amit mondania KELL.

Hasonlóan igaz ez rám, de mivel én közel 9 évig ebben a helyzetben éltem, számomra az igazság elmondása, a reakcióim, a szavaim “csak jöttek”, nekem nem volt, aki megírja, mit kell a tapsért mondanom, vagy hogyan kell viselkedjem – én magam voltam, sebzett kislány valahonnan a múltból, aki alig pár centire állt attól a nőtől, akit egykor szeretett, tisztelt, és aki feldolgozhatatlan sérüléseket okozott neki – viszont akinél megint azt érezte, hogy talán önmagánál is jobban ismeri…

A Bíróság nem hagyta ezt, “személyeskedés” vádjával sorozatosan szétszedtek minket, nem tisztázhattuk mindazt, ami egy kávé mellett valahol a külvárosban talán gond nélkül ment volna életek tönkretétele nélkül. A vibrálás, feszültség, ki nem mondott szavak akkora buborékot fújtak körénk, hogy voltak hosszú percek, amikor ketten léteztünk egy 10 fős tárgyalóteremben; nem csak én éreztem így, hanem utólag bevallva nagyjából mindenki.

 Kalocsai Zsuzsa elismerte, hogy szeret(ett), elismerte, hogy boldog volt velem, és hogy magyarázatot nem talál arra, ami köztünk volt (ebben egyetértek), mindezt ügyvédi kérésre hang-és videókép rögzítette, így utólag nehéz lenne letagadni, de természetesen emberileg Őt tiszteletben tartva ezeket a felvételeket nem hozom nyilvánosságra a későbbiekben sem. Az első 3 órában (merthogy 8 órán keresztül “tárgyaltunk”, mintha bármelyikünk is sorozatgyilkos lenne…) véltem felfedezni Benne részmaradványokat abból a nőből, aki valaha mellettem volt; láttam a fájdalmát, a szenvedését, a szétcsúszott életét, a “tanácsadói” adta rossz tanácsok okozta végtelen megaláztatásokat a Hivatal részéről – amiket nehezen is viselt, és sokszor ösztönösen védve én segítettem ki, mert válaszolni sem tudott a legegyszerűbb kérdésekre -, de a kegyetlenség, ridegség és bosszú azonnal kipukkasztotta a körénk fújt buborékot, amikor első “tanúnak” (röhej) megjelent az immár 22 éves fia, aki oldalakon keresztül állított valótlant oly’ annyira, hogy nekem már nem volt motivációm ezeket cáfolni, úgy éreztem, eleget tettem, hogy a hamis tanúzás veszélyeire felhívjam a figyelmét. Kalocsai Zsuzsa igencsak szégyellheti őt, mert ugyan milliárdos vagyon áll a hátuk mögött, a megjelenése minősíthetetlen volt, egy épkézláb mondatot nem tudott elmondani, és kizárólag az apját istenítette, aki tudjuk mit tett akár velem, akár a SzínészNŐvel… Lelkük rajta, ez a harc hozzám méltatlan.

Egyetlen mozzanatot emelnék ki a még évekig húzódó, több szálon futó “ügyekből”; a véletlen hozta úgy, hogy a Bíróság által elrendelt szünetben én jöttem ki elsőként a teremből, és Kalocsai Zsuzsa utánam. Nem tudom, meddig tarthatott, de alig pár centire álltunk az ajtó előtt egymással szemben, néztünk egymás szemébe, felrémlett a tűz, amitől a mogyoróbarna szeme olykor sötétvörössé vált, és mindketten szóltunk volna – de már nem tudtuk mi magunk se, hogy ebben a kifordított, idegen, megalázó világban mit szabad és mit nem szabad mondani a másiknak. Nem gyűlölet volt, inkább próbálkozás a megbocsájtásra. Fel se fogtuk, mikor két ügyvéd robbant közénk, az egyik ellökte Kalocsai Zsuzsát az egyik irányba, a másik finoman lökött ki engem is abból a buborékból, ami rögvest semmivé vált…

Nincs idő, nincs lehetőség, és egy egész világ áll közénk.

Miközben csak annyit kéne mondani, hogy “sajnálom”.
(a tárgyalásról egy nagyon rövid spot megtekinthető a www.viaszbaba.blogspot.hu blogon)
 
ViaszBaba- SzínészNŐt szerettem – A KÖNYV (megrendeléshez kattints a címre)
krencseyhella@gmail.com

Kalocsai Zsuzsa, az Operettszínház színésznője a Bíróságon mindent elismert!

A bántalmazást, a szerelmét, az élettársi viszonyt 8 éven át. A hivatalból készült hang-és videófelvétel ellenére olykor kiesett a szerepéből, és láttam valamit abból az emberből, akit valaha szerettem. Egészen addig a pillanatig, amíg a hamis, betanított tanúi meg nem jelentek a színen, tagadva azt is, amit maga a SzínészNŐ mondott korábban…

Erre mondják a színházi szlengben, hogy “abszurd”?!

Kalocsai Zsuzsa operettprimadonna 25 évvel volt idősebb nálam, mikor megismerkedtünk.

Ő 46 volt, én 21.

Túl egy nem kívánt gyereken és házasságon, túl 10 év teljes önkívületen az Életben, túl megannyi, feljegyzett öngyilkossági-kísérleten, Kalocsai Zsuzsa nem várt ajándékot kapott a Sorstól. Kérte ugyan (utólag ezt sokszor mondta), de nem hitt benne, hogy Vele megtörténhet.
21 évesen én a világot akartam. Az egyetem mellett három helyen dolgoztam, éjszaka a barátaimmal voltam, egy perc nyugtom nem volt, és kristálytisztán láttam, hogy honnan  hová akarok eljutni – az életemben a szerelem jelentéktelen flörtöket jelentett, az igazi vágyam az írás, az igazi szerelmem a színház volt. E kettőt sikerült a magam bohémságával egyesíteni, amikor egyszerre dolgoztam az Operettszínházban, és írtam 4-5 különböző lapba színházkritikákat, interjúkat, ajánlókat.

Mindketten egy részünket eltemettük; én túl fiatal voltam ahhoz, hogy komoly kapcsolatot keressek, Kalocsai Zsuzsa pedig már rég feladta a reményt, annál is inkább, mert még a férje barátja – aki titokban szeretője lett néhány alkalomra – is csúnyán elbánt Vele, így 2008 őszére a teljes összeomlásban csak a halált látta kiútnak. Én pedig mást se akartam, csak ÉLNI.

Így találkoztunk mi.
25 évnyi korkülönbséggel, egészen más motivációkkal az Élethez, és egy megfoghatatlan pillanatban Strauss Denevérjének operettes előadásán, a takarásban, az álarc alatt.

Kalocsai Zsuzsa minden egyes nap többször elmondta, hogy nem érti, hogyan lehet olyan szerencsés, hogy Neki megadatott ennyi idősen a boldogság, és megtalálta a másik felét. Mindegy volt az Ő felfogásában, hogy ütött vagy simogatott, mindegy volt, hogy 21 éves voltam – mást se tudtam, csak nevetni, szeretni, és végtelenül hinni is a szerelemben -, ám az évek múlásával az állandó kiszolgáltatottság-érzésem, és az Ő állandó bizonytalansága, kitörései, hazugságai elkezdtek félelemmé és gyengeséggé válni bennem. Ő egyszerre félt attól, hogy elveszít és egyszerre attól, hogy ha el kell veszítenie, legyen gazdagság, biztonság és elég hazugság ahhoz, hogy visszaálljon a START vonalhoz és megmagyarázza – a legfontosabb mindig az volt, mit gondol majd a külvilág.

Mit gondol majd Oszvald Marika, Frankó Tünde, Szulák Andrea (aki rengeteget ártott nekünk, de a szakításakor persze ott álltunk mellette…), Fischl Mónika, Sáfár Mónika – az ősellensége, kinevetik a kollégái, vagy akár Peller Károly, akivel (és párjával) mi négyesben évekig szinte össze voltunk nőve, és egyértelműen tudták, hogy Kalocsai Zsuzsa kivirult és boldog nő volt mellettem, amiben felfoghatatlan mennyiségű szeretet és türelem volt részemről. A színházi világ egységesen gyűlölte és megvetette a volt férjét, és ezt nem átallották napi szinten Kalocsai Zsuzsa tudomására hozni. Kellett hát egy fedősztori arra az esetre, ha engem elveszít. Nincs harmadik, akire ráfoghatná, a zsarolást a fia részéről mégse mondhatja el senkinek; kitalálta hát (újra) a Nagy Ötletet: áldozat-szerep.

“Játsszuk el!
Jutalom-játék!
Immár harmadjára!
Nagy siker lesz!”

Két hónappal korábban a Kanári-szigeteken én szakítottam Vele.
Nem tudta elviselni. Abban a pár napban, ami még hátra volt a nyaralásból, teljesen megőrült. Soha ilyen szerelmesnek nem érezte Magát, soha ilyen lazán nem kezelte a Életet, soha ennyire nem akart még tovább élni, és soha ennyi tervet nem talált ki a jövőt illetően – velem.

Aztán pár boldog hónap, egy telefon, snitt.
Zsarolás, hegek, vér és a Hivatalok.
…és a hite, hogy a szeretetem és türelmem (bármit is tesz Ő) úgyis örökké fog tartani…”

ViaszBaba – SzínészNŐt szerettem – a KÖNYV
VIDEÓ -1 ; VIDEÓ -2
FACEBOOK
BLOG
INSTAGRAM
TWITTER 
krencseyhella@gmail.com

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!